Tatilde nereye gidelim?

 

 

Esin Karahan/hport.com.tr

 

Herkese merhaba,

 

Bir eğitim-öğretim yılını daha geride bıraktık. Karneler alındı. Kimi öğrenciler sevindi kimileri ise üzüldü. Mezuniyetler düzenlendi. Artık güzel bir tatili hak ettik değil mi ama :)

 

Siz çocuklara,bu yaz tatilini keyifli geçirmeniz için birkaç fikir vereceğim.  

 

İstanbul Oyuncak Müzesi'ni eğer gitmediyseniz tavsiye edebilirim. Etkinlik programını görmek için www.istanbuloyuncakmuzesi.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 

 

İstanbul Modern'de ''Şekillerin Peşinde'' etkinlik programı çocukların çok ilgisini çekeceğe benziyor. Masallar, oyunlar ve resim atölyesi de Haziran ayı boyunca  devam eden etkinliklerden.

 

Görülmesi gereken müzelerden bir diğeri de Sakıp Sabancı Müzesi. Etkinlik programını www.sakipsabancimuzesi.org adresinden öğrenebilirsiniz.

 

Deniz kenarında yapacağınız etkinlikler ise, su sporlarına ilginiz varsa, sörf ve yelken çok keyifli olacaktır. Doğayla içiçe olan etkinliklere katılmak da bir o kadar keyifli olacaktır.

 

 Tenis, yüzme, basketbol gibi açık hava sporları haftada 1 gün bile olsa aktif, sportif ve bedenen gelişmenize  yarayacak vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Bisiklete binmek, paten kaymak da aynı oranda eğlenceli ve faydalı olacaktır.

 

 Evde vakit geçirenler için çeşit çeşit kutu oyunları, hobi setleri artık tüm oyuncakçılarda raflarda bolca mevcut. 

 

Ebeveynler olarak , çocukları aktivitelere başlatmadan önce, iyice uyumalarına ve dinlenmelerine izin vermeliyiz. Böylelikle aktivite yaparken  daha verimli olurlar. 

 

Gelelim biraz da tiyatro etkinliklerine. Kozzy Karne Şenliği, Haziran ayında Kozyatağı Kültür Merkezi'nde çocuklar için ücretsiz tiyatro etkinliği yapıyor.

 

Bir diğer etkinlik, hayvanat bahçelerini ziyaret etmeniz, hem eğitici hem de eğlenceli bir plan olacaktır sizler için. 

 

Sevgili çocuklar, bu etkinlikleri yaparken, lütfen kitap okumayı ihmal etmeyelim. Ayrıca tatil kitaplarınızdaki testleri çözmeyi unutmayın:)

 

Bol bol dinlenmeniz ve çoook keyifli bir tatil geçirmeniz dileğiyle:)) 

 

Hepinize İyi Tatiller. Eylül'de görüşmek üzere...

Sevgiyle Kalın:)       

Esin Karahan

Öğrenci Koçu-Aile Danışmanı

Yayın Tarihi: 2016-06-27 20:45:00