Ünlü mafya babası Kürşat Yılmaz dolandırdı:))))

 
 
 
 
Suç örgütü lideri Kürşat Yılmaz, 2 avukat ve bir çete lideri tarafından Biz MİT’çiyiz, seni cezaevinden çıkarırız diyerek 100 bin dolar dolandırıldı..
 
 
Suç örgütü lideri Kürşat Yılmaz, 2 avukat ve bir çete lideri tarafından Biz MİT’çiyiz, seni cezaevinden çıkarırız diyerek 100 bin dolar dolandırıldı. Yılmaz salıverilmeyince, parayı veren arkadaşı soluğu savcılıkta aldı.
 
Balyoz ve Ergenekon gibi davalarda ’bazı sanıkların avukatlığını yapan Özbay D. ile Ferhat K., cezaevinde bulunan suç örgütü lideri Kürşat Yılmaz’ın yakın arkadaşı Doğan Oymak’a kendilerini MİT mensubu olarak tanıttı. İkili, Yılmaz ile cezaevinde görüştüklerini, kendisini de MİT mensubu olarak gösterip cezaevinden çıkarabileceklerini söylediklerini anlattı. Kürşat Yılmaz’ın da bu plana inandığı ve kendi avukatına durumu bildirdiği ifade edildi. Doğan Oymak da bu plan çerçevesinde iki avukatın ofisine gitti. Avukatlar 500 bin doları peşin, 3 milyon dolar istedi. Pazarlık sonucu 150 bin dolarda anlaşıldı. Oymak avukatların ofisinde, kendisini MİT mensubu olarak tanıtan Volkan Çetin’e 100 bin dolar teslim etti.
 
Volkan Çetin ise parayı aldıktan sonra Doğan Oymak’a, Kürşat Yılmaz’ın cezaevinden çıkacağı tarihi bildirdi. Oymak ve Yılmaz’ın adamları araçlarla konvoy yaparak Tekirdağ Cezaevi’ne gitti. Ancak akşam saatlerine kadar cezaevinden kimse çıkmadı. Bunun üzerine Doğan Oymak dolandırıldığını anladı. Oymak avukatı ile birlikte savcılığa giderek şikâyetçi oldu.
 

’BANA SENET İMZALATTILAR’

 
Soruşturma sürerken, Avukat Özbay D.’nin babası Ergün D., evini satarak 100 bin doların tamamını geri ödedi. Bunun üzerine Doğan Oymak şikâyetini geri aldı. Savcılık geçtiğimiz mart ayında soruşturmayı tamamlayarak, avukatlar Özbay D., Ferhat K. ve İstanbul Özel Yetkili Mahkemeleri’nde çete lideri sıfatıyla yargılanan Volkan Çetin hakkında dolandırıcılık suçundan 5’er yıl hapis istemiyle dava açtı.
 
Davanın geçtiğimiz günlerde görülen ilk duruşmasında, dolandırıcılık suçunu kabul etmediğini belirten Avukat Öz-bay D., "Kimseden para almadım. Ancak ’Oymak’ın avukatı biz Volkan Çetin’i tanımayız. Parayı sen ödeyeceksin’ dedi. Bana senet imzalattılar. Babam da evini satarak parayı ödedi" dedi. Kahvehane işlettiğini belirten tutuklu sanık Volkan Çetin ise Sinan Baş adındaki bir kişinin Kürşat Yılmaz’ı MİT mensubu olarak gösterip cezaevinden çıkartabileceğini kendisine söylediğini ifade etti. Çetin "Parayı alıp Sinan Baş’a verdim" diye konuştu. Duruşma ertelendi.
 

KÜRŞAT YILMAZ ’MÜEBBET’ HAPİS YATIYOR

 
Kürşat Yılmaz, 15 Temmuz 1999’da eski Kuşadası Belediye Başkanı Lütfi Suyolcu’yu öldüren tetikçi Fırat Erdoğan’ı azmettirdiği gerekçesiyle, suç ortağı Yavuz Kaşıkçı’yla birlikte ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Yılmaz ayrıca işadamı Korkmaz Yiğit, İbrahim Tatlıses, Alişan ve Tuğba Özay gibi ünlü isimlerin yargılandığı çete davasından da 66 yıl 3 ay 15 gün hapis cezası aldı.
 

VOLKAN ÇETİN ÖRGÜT LİDERİ OLMAKLA SUÇLANIYOR

 
"Ergenekon’’ ve "Balyoz Planı’’ iddiaları soruşturmalarında adı geçen bazı şüphelilerin avukatlığını yapan Özbay D. ile örgüt lideri olduğu ileri sürülen Volkan Çetin’in de aralarında bulunduğu 7’si tutuklu 10 şüpheli hakkında, 16.5 ila 51 yıl arasında değişen hapis cezası istemli iddianame hazırlandı. İddianamede, "kendisini ’Manisalı Volkan’ olarak tanıtan Volkan Çetin in, yanında iki avukatı da çalıştırmak suretiyle iş takip bürosu işlettiği ancak bu şahsın legal görünümlü iş takip bürosu adı altında özellikle yargılanma aşamasında olan veya cezaevine girmiş şahısların beraat ettirilmesi, daha az ceza alması gibi birtakım hukuk dışı işlemler yürüttüğü ve bu işlemler karşılığında yüklü miktarlarda paralar aldığı bilgilerinin verildiği ifade edildi.
 
 
Hayati Arıgan/Habertürk
Yayın Tarihi: 2011-12-14 19:23:24