Kastamonulu kadınlar sıla hasreti giderdi!

 

 

 

İstanbul’da faaliyet gösteren Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) Kadın Kolları üyeleri, 10 Aralık 1919 yılında Kastamonu'da yapılan ilk kadın mitinginin yıldönümünde Kastamonu'ya gitti.

 

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ; Kas-Der Kadın Kollarının katılımından memnun olduğunu söyledi.

 

Kastamonu Valisi Murat Yıldırım, Kastamonu Hüma Hatun Konağı’nda Kastamonulu kadınlarla buluştuğu yemekte, kendilerine teşekkür etti.

 

 

DAHA FAZLA KATILIM

 

 

Kastamonu Kadın Platformu Başkanı Meral Dönmez ve Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Nejla Bilgin, konuşmalarında, Kastamonu'da böylesine önemli günde birlik ve beraberlik içinde güzel bir etkinlik gerçekleştirdikleri için memnun olduklarını ifade ettiler. Gelecek yıl çok daha kapsamlı ve daha fazla katılımlı bir etkinlik düzenleyeceklerini açıkladılar.

 

 

Etkinliğe, Kadın Platformu üyeleri, STK Üyeleri, KAS-DER Kadın Kollarından Sorumlu Genel Başkan yardımcısı Özlem BULGU, Kadın Kolları Başkanı Meral Nugay Dikmen, Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Nejla BİLGİN katıldı.

 

Etkinlikte ayrıca,dernek üyelerinden Serpil Servet Oral, Zinet Koyuncu, Gülbahar Berber, Çiğdem Demir, İstanbul Bayrampaşa Şubesi Kadın Kolları Başkanı Melek ünlü,yardımcısı Selvare Ünlü, Rasimpaşa TSM şefi Şule Mantık ve Koro Grubu, TESUD Koro Grubu ve ile birçok dernek üyesi de çalışmalara katkıda bulundu.

Yayın Tarihi: 2016-12-14 12:13:33