Samsun’da eşiyle yatakta yarı çıplak yakaladığı arkadaşı 44 yaşındaki Sebahattin Yener'i baltayla parçalayarak dereye atan 36 yaşındaki Engin Payaz ve kendisine yardımcı olduğu iddia edilen eşi 29 yaşındaki Reyha Payaz, Emniyet Müdürlüğündeki sorgularında cinayeti itiraf etti.Kocasının ilişkiden haberi olmadığını belirten Reyha Payaz, “Sebahattin ile ilişkimiz vardı. Bunu karısı da biliyordu. Bir kaç kez onların evinde üçümüz birlikte seviştik” dedi.

Gece uyanınca eşiyle Sebahattin Yener'i yatakta yarı çıplak görünce çılgına döndüğünü söyleyen Engin Payaz ise, “Odun baltasını alıp uykuda iken kafasına vurdum. Cesedi tuvalete taşıyarak parçaladım. Sobada yakmaya çalıştım, yanmayınca poşetlere doldurup dereye attım” dedi.

Dün ortaya çıkan olayda, Ayvacık İlçesi Söğütlü Köyü’nde oturan 3 çocuk babası Sebahattin Yener, bir hafta önce Samsun’a gideceğini söyleyerek evinden ayrıldı. Ancak bir daha geri dönmeyince ailesi jandarmaya kayıp başvurusu yaptı. Bir taraftan da araştırma yapan aile Yener’in son olarak Samsun’un Feziçakmak Mahallesi’nde oturan Engin Payaz’ın evine gittiğini öğrendi. Bunun üzerine Yener’in kardeşi Selami Yener eve giderek Engin ve eşi Reyha Payaz’ı sıkıştırmaya başladı. İddialara göre genç kadın dün akşam saatlerinde Sebahattin Yener’in ailesine haber vererek eve çağırdı ve cinayeti eşi Engin Payaz’ın işlediğini söyledi. Bunun üzerine eve gelen polisler karı- kocayı gözaltına aldı. Samsun Emniyet Müdürlüğü Cinayet Şubesi’ndeki sorgulamaları devam eden şüphelilerin suçlamaları kabul ettikleri belirtildi.

Cinayet Bürosu’nda gözaltında bulunan Reyha Payaz ifadesinde cinayeti bütün ayrıntılarıyla anlattı. 2 çocuk annesi Reyha Payaz, Engin Payraz ile 14 yıllık evli oldukları söyleyerek, “Sebahattin ile kocam inşaatlarde çalışırken tanışmış. 3 ay önce kocam Denizli’de çalışırken bana Sebahattin ile para gönderdi. Böylelikle kendisiyle tanıştık. Ondan sonra evimize gelip gitmeye başladı. Ve aramızda bir elektriklenme oluştu. Kocam evde olmadığı sıralarda cinsel ilişkiye giriyorduk. Daha sonra Sebahattin eve rahat gelip gidemediğini söyleyince benim isteğimle Çarşamba’dan Samsun’a taşındık. İlişkimiz böylece daha rahat devam etti. Haftada 3 veya 4 kez geliyor ve cinsel ilişkiye giriyorduk. Hatta karısıyla da telefonda konuştum ve arkadaş olduk. Sebahattin, karısı ve ben onların evinde 2 kez toplu seks yaptık. Olay akşamı ise, Engin aniden Samsun’a geldi. Biz evde otururken akşam saatlerinde Sebahattin içki ve meze alıp bize geldi. Kocam, ben ve Sebahattin birlikte oturup alkol aldık. Gece yarısına kadar birlikte içtik. Daha sonra kocam yatak odasında uyuyan iki çocuğumuzun yanına giderek yattı. Biz de Sebahattin ile oturma odasında yere serdiğim yatakta seviştik. Ardından alkolünde etkisiyle uykuya dalmışız. Sebahattin’in bağırmasına uyandım. Eşim elinde baltayla başucumda bekliyordu. Her yer kan olmuştu. Bana ‘sesini çıkarma seni de öldürürüm’ dedi. Bana bir tokat attı. Ben bayılmışım. Gerisini hatırlamıyorum. Sabah olunca kocamın baskısıyla evi temizledim. Kanlı halı, yorgan, çarşaf ne varsa hepsini sobada yaktım. Engin de cesedi parçalayarak poşetler halinde götürdü” dedi.

İnşaatlarda çalışarak geçimini sağlayan Engin Payaz ise ifadesinde cinayeti kendisinin işlediğini kabul ederek, “Hiç bir plan yapmadım. Olay akşamı Sebahattin bizdeydi. Çok yorgundum, uyku bastırınca uyuyup kaldım. Gece birden uyandım ve karımın yanımda olmadığını gördüm. Bunun üzerine oturma odasına gittim. Karım ile Sebahattin’i yarı çıplak vaziyette uyuyordu. Öfkeye kapıldım. İkisini de öldürmeyi düşündüm. O sinirle odun kırmakta kullandığım küçük baltayı aldım. Ve uyuyan Sebahattin’in kafasına vurdum. Bu sırada eşim uyandı. Ne yapıyorsun diye bağırmaya başlayınca onu da iteledim yere düşünce bayıldı. Onu öyle bıraktım. Cesedi tuvalete taşıdım. Önce kafasını, sonra kol ve bacakları, ardından da gövdesini parçalara böldüm. Cesedi yakmayı düşündüm. Parçalardan birini sobaya attık. Ancak yanmadı. Bunun üzerine poşetledim ve gün aydınlanıncaya kadar taşıdım ve suya attım. Eve dönünce kanlı yorgan, çarşaf ve Sebahattin’in eşyalarını toplayarak yaktım. Baltayı ve cep telefonunu ise dereye attım. Çok pişmanım” diye konuştu. Diğer taraftan ırmağa atılan ceset parçalarının ise arama çalışmalarının devam ettiği belirtildi. Konuyla ilgili soruşturma sürüyor.


 

Yayın Tarihi: 2008-03-20 04:49:00