ESKİŞEHİR’de psikolojik rahatsızlığı olduğu belirtilen bir çocuk annesi 34 yaşındaki Hanife Çelik, tartıştığı eşi 50 yaşındaki Ramazan Çelik'i 9 yaşındaki çocuklarının gözleri önünde çeşitli yerlerinden bıçakladıktan sonra üzerine kolonya döküp ateşe verdi.

Elbiseleri tutuşturan alevler kendiliğinden sönerken, Ramazan Çelik gelen 112 ekibinin müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.

Sazova Mahallesi Çardakaltı Sokak’ta dün saat 19.30 sıralarında meydana gelen olayda 34 yaşındaki Hanife Çelik, emekli tazminatının bir kısmını akrabasına ev alması için borç olarak veren ancak geri alamayan 50 yaşındaki eşi Ramazan Çelik ile tartıştı.

Tartışmanın büyümesi üzerine Hanife Çelik, iddiaya göre mutfaktan aldığı bıçakla eşi Ramazan'a saldırarak çeşitli yerlerinden bıçakladı. Hırsını alamayan Hanife Çelik, mutfak kapısının önünde kanlar içinde yere yığılıp kalan Ramazan Çelik’in üzerine kolonya dökerek tutuşturdu. Ramazan Çelik’in alev alan giysinin bir bölümü daha sonra kendiliğinden söndü.

9 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN GÖZLERİ ÖNÜNDE

Olay sırasında evde bulunan ve annesinin babasını bıçaklamasına tanık olan 9 yaşındaki Muhammet Çelik dışarıya çıkarak komşularından yardım istedi. Komşuların ihbarı üzerine olay yerine gelen polisler, eve girdiklerinde Hanife Çelik’i, kanlar içerisinde yerde yatan eşinin yanında elinde bıçakla otururken buldu. Çelik, polisler tarafından gözaltına alındı. Bıçaklanan Ramazan Çelik ise olay yerine gelen 112 ambulansında görevli sağlık ekibinin çabalarına rağmen kurtarılamadı.

İşçi emeklisi olduğu belirtilen Ramazan Çelik’in cesedi otopsi için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayın görgü tanığı minik Muhammet Çelik ise Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

EMEKLİ TAZMİNATI YÜZÜNDEN

Gözaltına alınan Hanife Çelik’in psikolojik rahatsızlığı bulunduğu belirtildi. Çelik sorgulamasında eşinin emekli tazminatının bir bölümünü ev alması için dayısına borç verdiğini, ancak parayı geri alamadığını, bu yüzden olay akşamı tartıştıklarını söyledi. Hanife Çelik’in sorgulama sırasında, “Kendimi kötü hissediyorum. Daha fazla konuşmayacağım” dediği belirtildi. Hanife Çelik bugün adliyeye sevk edildi.

Komşuları, Hanife Çelik’in yanı sıra, öldürdüğü eşi Ramazan Çelik’in de psikolojik rahatsızlığı olduğunu öne sürdü.
Yayın Tarihi: 2009-05-24 14:11:00