Kocaeli'nin Gebze ilçesinde Tepecik köyünde, öldürüldükten sonra parçalanarak valiz içinde toprağa gömülen Cengiz Nurçin ile Nizam Polat'ın katil zanlılarının cinayet anı ve öncesi yaptıkları işkenceyi video kamera ile kaydettiği ortaya çıktı.

Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda, 2.5 ay önce İstanbul Maltepe'de işlenen Nesim Özbey cinayetinin hesaplaşması olduğu düşünülen yaklaşık 2 yıldır cinayetten haklarında arama kararı bulunan Nurçin ile Polat'ın öldürülmeden önce İstanbul'da bir evde işkenceye maruz kaldığı ve bunların kamera ile kayıt edildiği belirlendi.

Öldürülmeden önce sorgulanan Cengiz Nurçin'in silahla iki el kafasından vurulup vücudunun 12 parçaya ayrıldığı, Nizam Polat'ın üç el bacaklarından vurulup ardından da kafasına tek el ateş edilerek öldürüldüğü tespit edildi. Maltepe'de öldürülen Nesim Özbey'in yakınlarının, cinayetler işlenmeden önce Cengiz Nurçin ile Nizam Polat'ın yakınlarını telefonla arayarak, "Bunların cesetlerini parçalara ayıracağız" dediği iddia edildi.

9 KİŞİ GÖZALTILANA ALINMIŞTI

Polis ve Jandarma, Nesim Özbey'in öldürülmesinin ardından kardeşi Cesim Özbey'in, ağabeyinin cinayetinin azmettiricisi olduğu ileri sürülen Cengiz Nurçin'in öldürülmesi için plan yaptığına dair bilgilere ulaşmış, Özbey'in, Cengiz Nurçin ve Nizam Polat'ın öldürülmesi karşılığında PKK'lı Erdal E. ve Nizamettin Ö. ile 16 bin liraya anlaştığını tespit etmişti. Cesim Özbey ve Erdal E.'nin de bulunduğu 9 kişi, sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.(haberturk)

Yayın Tarihi: 2009-12-28 18:06:00