Vakit, Deniz Baykal'ın seks videosu kasetini yayınladı

Habervaktim.com sitesi Deniz Baykal ve CHP Milletvekili Nesrin Baytok'un olduğunu iddia ettiği seks videosu yayınladı. Üstelik iddiaya göre Baytok'un kocası da orada.

Vakit internet sitesi "Bir parti liderinin seks videosu" başlığı ile yayınladığı haber Türkiye'de yeri yerinden oynatacak türden! Vakit seks kasetinin Deniz Baykal'a ait olduğunu iddia etti.

Vakit'in internet sitesi Habervaktim.com akşam geç saatlerde yayına verdiği videolu haberde "Bir parti liderinin seks videosu" başlığını kullandı. Habervaktim.com videoda yayınlanan görüntülerin Deniz Baykal ile Özel kalem müdürüne ait olduğu iddia etti.

Habervaktim.com da yayınlanan görüntülerde bir adam ve kadının otel odasında çekilmiş gizli kamera görüntüleri yer alıyor.

Habervakti.com sitesinin videosu ile birlikte yayınladığı haber 1 saat kadar internet sitesinin manşetinde tutulduktan sonra yayından geri çekildi.

Kasetin gerçek mi yoksa montaj mı olduğu henüz bilinmiyor.

CHP liderinin konuyla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

Bu arada, Deniz Baykal'ın avukatlarının müracaatı ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı söz konusu görüntülerle ilgili soruşturma başlattı.

Cumhuriyet Savcısı Bülent Yücetürk tarafından yürütülecek soruşturma, TCK'nın 134. maddesinde düzenlenen ''özel hayatın gizliliğini ihlal'', TCK'nın 135. maddesinde yer verilen ''kişisel verilerin kaydedilmesi'' ve TCK'nın 125/1. ve 2. maddelerinde düzenlenen ''hakaret'' suçları kapsamında gerçekleştirilecek.

Savcı Yücetürk, soruşturma çerçevesinde ilk olarak CHP Genel Başkanı Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntülere erişimin engellenmesine karar vererek, bunun uygulanması için Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na (TİB) talimat verdi.


Yayın Tarihi: 2010-05-07 09:51:00