Erbakan'dan Zeki Müren benzetmesi

Necmettin Erbakan, Saadet Partililerin daha çok çalışmasını isterken, "Zeki Müren" göndermesi yaptı.

Kapatılan RP’nin son Genel Başkanı Necmettin Erbakan, Saadet Partililerin daha çok çalışmasını isterken, “Zeki Müren” göndermesi yaptı.

Müren’in bir filmde el bombasını, “Kahrol düşman, al sana bomba” diyerek atmasını örnek gösteren Erbakan, “Herkesin çok çalışması lazım. Zeki Müren askere gitmiş biliyorsunuz. Müren’in yaptığı gibi ‘kahrol düşman’ diye atarsan el bombası ayağının dibinde patlar. Saadet’i iktidara getiremeyiz” dedi.

Bazı parti yöneticilerinin de katıldığı toplantıda Erbakan, oyların artırılmasına yönelik talimatlar yağdırdı. Erbakan, şunları söyledi:

“Size şimdi ‘filanca mahalle temsilcilerini toplayın’ desem yarısını zor toplarsınız. Toplantılarınızı düzenli yapın. Aidatlarınızı alın. Gazetemiz için (Milli Gazete) abone yapın. En çok neye yüreğim yanıyor biliyor musunuz? Koca profesör, aklı başında adam, inaçlı da ama ‘AKP’ye oy veriyorum’ demesin mi. O zaman adama kızmıyorum, kendime kızıyorum.”

Erbakan, partiye oy vermeyenlere de şöyle kızdı: “Saadet yoksa kendinizi bulamazsınız. Bana bak yahu, sen Müslüman mısın nerede arıyorsun saadeti? Deli misin sen be? Akıl sahibi insan Saadet’ten başkasının peşinden gitmez. Önce seni ıslah etmek lazım ey sakallı Hüsnü. Sakallı Hüsnü, Halk Partisi gelecek diye AKP’ye oy verdiğini söylüyor. Oğluna İstanbul Belediyesi iş verdi onun için yapıyor bunu. Seni dünyacı seni.”

Yayın Tarihi: 2009-12-29 21:00:00