ÖZGE DOĞAR (EĞİTİMCİ YAZAR)

 

 

Öğretmen anne ve babanın ikinci çocuğu olarak 1978'de Mersin'de dünyaya geldim. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi Mersin’de, üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde tamamladım.

 

Okul Psikolojik Danışmanı olarak mesleğimi halen sürdürmekteyim. Mesleğim ve toplumcu gerçekçi bakış açım gelecek kuşaklara sorumluluğumu ve yazı yazma hevesimi arttırdı. 2013 yılından itibaren h.port ailesi içindeyim.

 

Aynı yıl çıkarmış olduğum "Meraklı Pandora" kitabı köşe yazılarımın derlemesidir. Aralık ayında çıkardığım "Aşk'zede" romanı; kız çocuklarının küçük yaşta evlendirilmesinin, onların okutulmamasının doğuracağı sonuçları, töre adı altında sıkışmış hayatları konu alan toplumsal- gerçekçi ilk romanımdır.

 

2014 yılında yazmış olduğum "Kağıttan Mutluluklar" romanı ise; yaşadığımız toplumun bir bütün olduğunu, iki farklı kadın ve iki farklı aileyi işleyerek anlatan, toplumsal ayrışmaların bizleri ilerletmediğini gösteren toplumsal- gerçekçi ikinci romanım ve üçüncü kitabımdır.

 

2015 yılında yazdığı “Evlilik Anonim Şirketi” evliliklerde süregelen sorunları anlatmaktadır, bu roman Yerel Gazeteciler Birliğinde “Yılın En iyi Çıkış Yapan Yazarı” olmaya hak kazandırmıştır.

 

2015 yaz döneminde Uçankuş Tv Kültür- Sanat Programında haftalık çocuk kitabı tanıtarak çocuk edebiyatına yöneldim.

 

2016 yılında yazdığım ‘Sevimli Köpek Maya&Tohumlu Kitap’ adlı çocuk kitabı Türkiye’de kitapla birlikte tohum veren ilk çocuk kitabi olma özelliği taşımaktadır.

Yayın Tarihi: 2016-07-20 13:22:00