Nefis Bir Düğün!

 

 

 

 

Strasbourg’da bulunan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Işıl Ergüvenç Karakaş ve ekonomist-yazar Prof. Dr. Eser Karakaş’ın kızları, öğretim üyesi (ABD) Leyla Derin Karakaş ile ABD Merkez Bankası (FED) elemanı ekonomist Albert Quealt-Olive’in nikâh töreni 7 Haziran günü Washington’da icra edilmişti.

 

 

Bu defa düğün töreni 24 Haziran günü İspanya, Katalonya’da, Barcelona’da Castelide SantMarçal malikânesinde yapıldı. Tören akşamüzeri bahçede, havuz başında verilen kokteylle başladı.

 

 

Kokteyle bir orkestra eşlik ediyor, her iki tarafın akraba ve dostları tanışma olanağı buluyordu. Törene Türkiye’den çok sayıda davetli katıldı.

 

 

Akrabalar yanında anne babanın iş yaşamından dostları, üniversite mensupları, yazarlar dikkati çekiyordu.

 

 

Akşam yemeği için masalar malikâne önündeki platformda düzenlenmişti. Organizatör herkesi ismi yazılı masalara buyur ediyordu. DJ batı müziğinin arasına Türk müziğini de yerleştirmeyi başarmıştı. Klasik ve hafif müzik ardından ‘’Mazi kalbimde bir yaradır’’ tangosu sürpriz etkisi yaratıyordu. Nihayet gelin ve damat platoya çıktılar ve misafirlere gelin Katalanca, damat Türkçe hoş geldiniz konuşması yaptılar, ardından sving dansı sergilediler.

 

 

Gece danslarla, sona doğru ‘kasap havası’ ile devam etti. Kasap havasına yabancılar da coşkuyla eşlik ettiler.

 

 

Vakit gece yarısını epey geçmişti. Protokol –Yunanistan İçişleri Bakanı dahi vardı- istemeyerek de olsa törenden ayrıldılar. Artık meydan yeni evlilerin arkadaşlarına, gençlere kalmıştı. Diskoya geçtiler. Dans ve sohbet sabahın 5’ine kadar devam etti.

 

 

Onlar ermiş muradına, biz çıkalım kerevetine…

 

 

Mutlulukları daim olsun.

 

            

Yayın Tarihi: 2016-06-28 00:09:25