Özümüzü Beslemek İçin 7 adım!

 

 

 

Ajda Tenbekçi/hport.com.tr

 

  Son günlerde hayvan dostlarımızla ilgili haberdar olduğumuz ve içimizi burkan olaylar hakkında düşünürken,bir yunusa kurşun atan ya da yavru bir kediye eziyet eden türdeşlerimiz adına oldukça utandığımı fark ediyorum.

 

  Biz,birlikte yaşadığımız bu dünyayı paylaştığımız tüm canlılara sevgi ve saygı duymak, bunun ilk adımı olarak da kibir denen tatsız olgudan kurtulmak için kendimizi arındırma yolundayken, hala nasıl olur da bazı varlıklar bu denli acımasız ve bilinçsiz olabiliyor, eminim bunu düşünmek sizleri de benim kadar üzüyordur.

 

  Biz, birlik bilincinde olan ve bunu kuvvetlendirmek adına kendimizi yükseltmek için çalışmayı tercih eden insanlarız. Hiç kuşkum yok ki, hepimiz bu bilinçle çevremizdeki canlıları kolluyor ve onlar için bazı yardımlarda bulunuyoruz. Peki bu bilinçte olamayan kimselerin yarattıkları olumlu olmayan enerjiler karşısında nasıl daha güçlü kalabiliriz? Sanırım içimizdeki insanı bulup onu en sağlıklı şekilde besleyerek. Ve bunun için atacağımız küçük adımlar, hem kendi hayrımız, hem de birleşerek yayılacak iyicil titreşimlerle bütünün hayrına mutluluk olarak geri dönecektir. O zaman 7 basit adımdan oluşan günlük egzersizimizi hatırlayalım ve hemen hayata geçirmeye başlayalım.

 

  Evet, 1.adımda; nefes alıp verişlerimizi düzene sokuyoruz. Burnumuzdan nefes alıp karnımızı hava ile dolduracağız ve başlangıçta bunu 4’e kadar sayarak yapacağız. Gene 4’e kadar sayarken nefesimizi karnımızda tutacağız ve 4’e kadar sayarak nefesi boşaltacağız. Bir müddet sonra bu nefes tekniği alışkanlık halini alacaktır.

 

  2.adım, günde en az 8 bardak su içmek ve her su içişimizde şifa olsun diyerek şükretmek.

 

  3. adım meditasyon. Daha önce de konuştuğumuz gibi, her gün ez az 5 dakikamızı ayırıp kendimize sakin bir ortam yaratıyoruz ve bu dakikaları özümüzü tanımak ve ona ulaşmak için kullanıyoruz. Belli bir yönteminiz yoksa da, gözlerinizi kapatıp aklınızı boşaltarak başlayabilirsiniz.

 

  4.adım, her fırsatta gülümsemek. Evrendeki varlıklarla kurabileceğimiz en güzel iletişim gülümsemektir. Hepimiz birbirimize görünmez bağlarla bağlıyız, bunun bilincinde olalım ve unutmayalım ki,şükrettiğimiz sürece mutlu olur ve daha kolay gülümseriz.

 

  5.adım; çevremizde olup bitenlerin farkında olalım ve ihtiyacı olanlardan yardımı esirgemeyelim. Tabii ki bunu söylerken maddi nimetlerden söz etmiyorum. Sevgi ve şefkat, sınırsız iyileştirici tek kaynaktır. Bunları karşılıksız paylaşmak, bizi de, etrafımızdakileri de olumlar.

 

  6.adım; gene daha önce paylaştığımız gibi, gün içinde kendimizi topraklamayı ihmal etmeyelim. Biriken negatif enerjileri üzerimizde taşımaktansa, auramızı temiz tutalım. Aldığımız nefesin yukardan aşağıya doğru bu negatif enerjileri temizleyerek topuklarımızdan toprağa aktığını imgeleyelim. Tıpkı bir lavabo açıcı gibiJ

 

  7.adımda ellerimizi birbirine sürttüğümüzde oluşan enerjiyi, ellerimizi birbirinden 3-5 cm uzaklaştırmak suretiyle hissedelim ve bu enerjinin gücünün farkında kalalım. Şifa içimizdedir.

 

  Görüşmek üzere dostlarım.

 

 

Günün tavsiyesi; Bahçemizdeki, parkımızdaki ya da penceremize konan kuşları beslemek için güzel bir gün. Bolluk ve bereket enerjisi üzerimize olsun. Ve öyle de oldu.

 

 

  Sevgiyle kalınız.

 

 

İletişim; Ajdacantenbekci@gmail.com     

Yayın Tarihi: 2016-10-27 17:28:00