Niyet seçmek!

 

 

Ajda Tenbekçi/hport.com.tr

 

Başlarken,yeni yılın hepimize iyilik,güzellik,bolluk bereket ve barış getirmesini diliyorum. Sevgiyle dengede kalın.

 

Aklınızdan geçenleri tahmin edebiliyorum. Haklısınız da, milletçe pek de kolay olmayan günlerden geçiyoruz. Böylesi zamanlarda pozitif enerjimizi korumak, geleceğe umutla bakmak her zamankinden çok daha fazla emek istiyor. Ancak bizler, farkındalık yolunda ilerlemeyi tercih eden bireyler olarak, bu sorumluluğumuzun bilincini korumayı kabul ettik. Olumsuz enerjilere kapılıp inancımızı yitirmeyiz, değil mi dostlar?

 

Artık düşmeye başladığımızı hissettiğimiz anda hemen uyanıyoruz ve enerjimizi yükseltecek faaliyetlerde bulunuyoruz.  Güzel bir müzik dinlemek, bulabilirsek hoş bir manzara izlemek, o da olmazsa ruhumuzu okşayacak resimlere bakmak bile bizi anında güçlendirecektir. Neyse ki teknolojinin nimeti internet, tüm dünyayı, sanat eserlerini, doğanın hediyelerini görsel olarak elimizde bulundurmamıza imkan tanıyor. Neden kullanmayalım ki?

 

Kendimden örnek vereyim, çevremdeki kasvetten sıkıldığımı hissettiğim an, sevdiğim birkaç ressamın eserlerini açıp inceliyorum. Ya da neşelenmeye ihtiyaç duyduğumda, bilhassa yavru hayvan videolarındaki masumiyet, imdadıma yetişiyor. Bir bakıyorum, canımı sıkan tatsız durumları daha kolay tolore edecek enerjiyi toplayıp, aklımdaki bulutları dağıtıvermişim. Şiddetle tavsiye ederim.

 

Tabii daha önceki yazılarımızda uzunca konuştuğumuz basit egzersizlerimizi uygulamaya devam ediyoruz. Onlar artık hayatımızın bir parçası. Meditasyon, nefes çalışmaları, topraklanma, koruyucu enerji kalkanları oluşturmak, bunlar hep dengede kalmamızı kolaylaştıracak yöntemlerdir. Ayrıca geliştirdiğimiz imgeleme yeteneğimiz, hayat koşturmacası içinde işimizi oldukça kolaylaştırıp hızlandıracaktır.

 

Ara sıra buradaki basit çalışmalarımızı ya da kendimize iyi geldiğini hissettiğimiz yöntemlerden bahseden başkaca yazıları da tekrar okuyup hafızamızı canlı tutmakta da fayda var. İçselleştirdiğimiz her kazanım bizi güçlü kılacaktır.

 

Evet, şimdi gelelim yeni sene için gönlümüzden geçen beklentileri  ne şekilde isteyeceğimize. Yeni bir yıla girdik, bizi bekleyen yepyeni enerjilerle karşılaşacağız. Hep ne diyoruz, niyet evrenin halısını dokur. Niyetlerimizi dikkatli seçelim. Şimdi elimize tertemiz bir kağıt ve sevdiğimiz renkte bir kalem alalım. Ben yeşili tercih ederim mesela. Zevkinize kalmış. Önemli olan, yazdıklarımıza olumlu hisler yüklemek.

 

Ve başlıyoruz önümüzdeki yıl boyunca gerçekleşmesini istediğimiz ne varsa yazmaya. Peki nelere dikkat edeceğiz?

 

Öncelikle dileklerimiz gerçekçi olsun. Hepsini yazarken kabul edilmişçesine ayrıntılarıyla betimleyelim. Ve tabii en önemlisi, asla olumsuz kelime kullanmayalım, cümlelerimize eğer, ama, belki  diyerek başlamamaya dikkat edelim.

 

 Yazmaya başlarken niyetlenmiştik ya, kendimiz ve evrenin hayrına diye, bitirirken de her zamanki gibi şükrediyoruz ve kağıdımızı yıl boyunca unutacağımız bir yere koyuyoruz. Bu, kutsal bir kitabın arası olabileceği gibi, size olumlu duygular veren başka bir kitap arası da olabilir. Biliyorsunuz, ben bu konularda herkesin pusulasının kendi iç sesi olduğuna inanıyorum ve tecrübe etmediğim tavsiyelerde bulunmaktan özellikle imtina ederim. İçinizden nasıl geliyorsa, önemli olan inanmaktır.

 

 Bu günlük bitirirken, sizlere güler yüz ve nezaketten vazgeçmemenizi, toplumsal mutluluğu beslemek için bireysel olarak içinde bulunabileceğimiz en aktif tavrın, birbirimizin moralini yükseltmek olduğunu hatırlatırım.

 

 Evrenin, güzel dileklerinizi gerçekleştireceğinden eminim. Akışta kalalım.

 

 Günün tavsiyesi; Bu seferlik size tavsiyede değil de, bir ricada bulunacağım. Dileklerinizi kaleme alırken, Atamızın  dediği gibi, dünyada ve ülkemizde barış ve sevginin yükselmesi için aydınlık cümleler kurmayı unutmayınız lütfen. Birlikten kuvvet doğar. Bütünü oluştururken titreşimlerimiz uyum içinde olsun.

 

 Hepinize mutlu, umutlu günler diliyorum. Sevgiyle kalınız.

 

 

İletişim; ajdacantenbekci@gmail.com

Yayın Tarihi: 2017-01-05 15:02:40