Değişim dönüşüm zamanı  Depresyondan uzak dur!

 

 
 
 
Astrolog Vedat Delek/hport.com.tr
 
 
 
 
2017 yılının ikinci Ay tutulması Kova burcunda gerçekleşirken, yükselen burç olarak Koç burcu yükselecek. Geleneksel olanın dışında yeni değerleri bize katacak olan bu tutulma, Kova burcunun gezegeni Uranüs’ün sıra dışılığını ve sürprizlerini hayatımıza katacak.
 
Bu tutulmanın teması; değişim, dönüşüm ve geleneksel olanın değişmesidir. Kova tutulması hayatımıza, duygusal boşalımlardan dolayı isyanları, gruplar arasında çatışmaları, toplumsal sıra dışı ani değişimleri getirecek. Uçak kazaları, uçak ile ilgili sorunlar, uçak kaçırma olayları gündeme gelebilir.
 
 
 
 
 
Doğa olayları hava şartlarında ani değişimler dengesizliklerin yaşanmasına neden olabilir. Evlerimizde banyo kazalarına karşı önlemlerimizi almalıyız. Aynı zamanda su ve elektrikten dolayı oluşacak sorunlar için acil önlemler alınmalıdır.
 
 
Ay tutulması,  Gizli düşmanlıklar, ruhsal bozukluklar ve bununla birlikte intiharlar gündemde olabilir. Bu dönemde alkolden ve psikolojik ilaç tüketimlerinden uzak durmalıyız. Çocuklarımıza karşı saldırgan davranışlardan kaçınmalıyız. Çocuklarımızı kazalara karşı uyarmalı ve gözümüzü üzerlerinden ayırmamalıyız.
 
 
Aşk ilişkilerinizde sağlıklı iletişimler kurmaya dikkat edin. Bu tutulmada kibirden uzak, küstahça davranışlardan sakınarak iletişim kurmayı denemeliyiz. İlişkilerde takıntı, ruh sağlımızı tehlikeye sokabilir. Ruh sağlığımıza ve kalp ile ilgili konulara dikkat etmeliyiz.
 
 
Kardeş ve yakın çevremizin ruhsal sorunlarıyla ilgili haberler alabiliriz. Özellikle sanatsal alanda hayal gücümüzün artacağı bir dönemdir. Gizli saklı olayların gün yüzüne çıkması ve gizli düşmanlarımızı görme fırsatını yakalaya bileceğiz.
 
 
 
 
Arkadaş çevremizden gelebilecek zararlardan dolayı kayıplar yaşamamak için dikkatli davranmalıyız. İlaç ve alkol tüketimine dikkat etmeliyiz, denizlerden gelebilecek zararlara karşı dikkatli olmalıyız.
 
 
Özellikle çocuklarımızı havuz, deniz gibi yerlerde gözümüzün önünden ayırmamalı ve dikkatli olmalıyız. Sudan gelebilecek her türlü zarara tehlikeye karşı korunmalıyız ve bunun bilinci ile hareket etmeliyiz. Yangınlar doğal afetler yaşanabilir. Kafa bölgemiz ile ilgili ağrılar yaralanmalara karşı dikkatli olmalıyız. Migren, sinüzit bu dönemde artabilir. Sağlıkasal sorunlar yaşana bileceği gibi sağlığımıza dikkat etmeliyiz.
 
Evimize ve ailemize yapacağımız harcamalarda artma olabilir.
 
 
Bu dönemde gerçekçi olmayan hayallerinizin peşinden gitmek, size çok büyük kayıplar getirecektir. Yüksek egonun sizlere zarar vereceğini unutmayınız. Sanatsal çalışmalar içinde muhakkak bulunun. Çocuklarınızın sağlığına bu dönemde dikkat edin. Evinize yapacağınız masraflarda abartılardan kaçının. Hanımların özellikle tutulma döneminde yemek yaparak ve evlerinde zaman geçirme istekleri, umarım depresyondan dolayı olmaz.
 
 
Bu tutulmanın mesajı:
“Ego yapma, düzgün iletişim kur ve sır olacak işlerden kaçın!”
 
 

TÜRKİYE YORUMU

 
 
 
Ölüm oranlarında artma olabilir.
 
2017 yılının ikinci tutulması olan Kova tutulması, ülkemizin 8. evinde gerçekleşecek. Bu tutulma, ölüm oranlarında bir artma olacağını gösteriyor. Özellikle intihar ve yönetici ölümleri, bu tutulmanın önemli olaylarından olacak.
 
 
Kadınlar ile ilgili konular gündem konusu olacak. Kadın hakları ve kadın cinayetleri konusunda olaylara şahit olabiliriz. Ülke büyüklerimizin harcamaları gündeme gelebilir. Halkı olumsuz etkiliğe bilecek ekonomik sorunlar krizler söz konusu olabilir. 
 
 
HARİTANIZI TANIYIN VİDEOSU
 
 
Bu dönemde askerî alanda harcamalar dikkat çekebilir.
Yükseköğrenim ve mahkemeler ile ilgili yaşanacak olaylarda hayal kırıklıkları yaşanacaktır.
Medyanın yönetici kadrolarındaki değişimler de bu tutulmada tekrar gündeme gelebilir.
Kadın sorunları ile ilgili yayınlar, ülke gündeminde yer alacaktır.
Müttefik ülkeler ile ilişkilerde ani bitişler ve başlangıçlar söz konusu . Özellikle ekonomik alanda bitişler yaşanabilir..
 
Güvenlik güçleriyle ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Güvenlik güçleri sert otoriter tavır takınmaktan kaçınmalıdırlar.
 
Madenler, emlak piyasayla ilgili geçmiş sorunların yapılanma fırsatı bu tutulmayla giderilebilir.
Digital suç oranlarında artma olabileceği gibi digital yollardan yapıla bilecek hırsızlıklara karşı dikkatli olmalıyız. Digital saldırlara karşı güvenlik birimleri gerekli önlemleri almalıdırlar. 
 
 
Bu dönemde, uluslararası gizli anlaşmalar yapılabilir. Ülkemiz açısından sıra dışı olaylar gündem oluşturabilir. hayvan ölümleri yaşanabilir. 
 
 
 
Astrolog Vedat Delek 
 
 
 
İletişim bilgileri 
 
 
 
www.astrologvedatdelek.com
 
 
 
FACEBOOK 
 
https://www.facebook.com/astrologvedatdelek?fref=ts
 
 
 
İNSTAGRAM 
 
https://www.instagram.com/astrologvedatdelek/
Yayın Tarihi: 2017-07-30 15:00:00